Dutá příčka nebo stěna

Zpravidla se jedná o prostor mezi obvodovým chladnějším zdivem a sádrokartonem (tzv. „půlštoky"). V těchto místech proudí vzduch, dochází k prochladnutí celého podhledu a mnohdy se stává, že ze zásuvek fouká chladný vzduch. Problém se odstraní zaplněním celého prostoru foukanou izolací.

 

Dutá příčka nebo stěna 

S ohledem na přístupnost do těchto prostorů se volí materiál. V místech, kde je za sádrokartonovou příčkou schovaná nerovnoměrná kamenná, nebo zděná zeď, volíme materiál netečný k vlhkosti a chovající se jako voda – polystyren.

 

O dutých příčkách můžeme mluvit i v souvislosti s dřevostavbami. Zde je obvodový plášť tvořený dřevěným rámem, opláštěný velkoplošným materiálem (MDF,OSB, apod..), ideálním místem pro aplikaci celulózového vlákna. Jednotlivé složky na bázi dřeva spolu „komunikují" a přirozená vlhkost celého segmentu je provázaná.

 

Zateplení

Samotný průběh realizace Vám při zaměření vysvětlí náš technik. Na základě domluveného termínu a času realizace k Vám přijedeme. Podle předem domluvených prací začínáme buď přípravnými pracemi (vytvoření montážních otvorů), nebo již samotnou aplikací foukané vaty, celulózy čí polystyrenu.