Technologie

Foukaná tepelná izolace je bezodpadové zateplování stávajících i nových objektů. Pomocí aplikačního stroje, který zůstává po celou dobu aplikace na nákladním automobilu, je hadicemi za pomocí vzduchu do izolovaného prostoru vháněn izolační materiál, který vyškolený pracovník aplikuje v předepsané výšce do izolovaného prostoru. Vámi zvolený materiál přilne těsně ke stavební konstrukci a tím se zabrání mezerám a vzniku tepelných mostů.

 

Zákazníci často zaměňují foukanou izolaci a stříkanou izolaci (chytrou izolaci), tyto dvě rozdílné technologie mají společné pouze dva parametry - vyplnění izolovaného prostoru kompletně bez tepelných mostů a součinitel tepelné vodivosti v rozmezí 0,036 - 0,040W/(m/K).

Foukaná tepelná minerální izolace je protipožární, reakce na oheň A1, má nízký faktor difůzního odporu, tzn. neklade odpor prostupu vodních par µ = 1 / (δp.N), tyto parametry stříkaná izolace nesplňuje.

 

Výhody této technologie:

  • Kompletní izolování bez tepelných mostů
  • Aplikace bez vyklízení půd
  • Izolování i velmi těžce přístupných míst
  • Váš dům standardní velikosti zateplíme za 5-6 hodin
  • Bezodpadová technologie
  • Příznivá cena

 

Provádíme dva způsoby zateplení:

Foukání do dutin - využívá se k zateplování dutých trámových stropů, podlah, šikmin či jiných dutých konstrukcí.

Volné foukání - tímto způsobem se zateplují nepochůzné půdy, klenby, zavěšené sádrokartonové stropy, těžko přístupné nízké pultové střechy, dvouplášťové střechy panelových domů a další.

 

Co používáme:

Materiály - granulát čedičové vaty, granulát skelné vaty, celulózové vlákno, polystyren

Vlastnosti - nehořlavé, nesléhavé, nenasákavé vodou, odolné vůči hnilobám a plísním

 

Spolupracujeme s renomovanou firmou, která dle Vašich požadavků zajistí snímkování termokamerou, zpracování energetického auditu a další služby v oblasti šetření energiemi. Tato firma má značné zkušenosti se získávaním dotací z fondů EU.