Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Foukaná izolaceUšetřete díky foukané izolaci

Foukaná izolace je bezodpadová technologie, která slouží k zateplování nových i stávajících objektů. Z aplikačního stroje jsou vyvedeny hadice, kterými je pomocí vzduchu vháněn izolační materiál. Aplikační stroj zůstává celou dobu venku na nákladním automobilu, takže není potřeba vyklízet zateplované prostory.  Následně naši vysoce kvalifikovaní pracovníci aplikují Vámi zvolený materiál, který přilne přesně ke stavební konstrukci, díky čemuž nevznikají tepelné mosty.

 

Díky foukané izolaci je možné ušetřit až 50 % nákladů na vytápění domu. Návratnost nákladů na investici do foukané izolace je již do 3 let! Navíc se jedná o bezodpadovou technologii, při jejíž aplikaci není potřeba vyklízet zateplované prostory, což šetří váš čas. Výhoda foukané izolace oproti stříkané nebo chytré izolaci spočívá v její nehořlavosti a propustnosti vodních par.


 Foukaná izolace - zateplení domu

 

Schválně, odpovězte si na následující otázky:

Chcete ušetřit až 50 % nákladů za vytápění? - ANO / NE

 

Chcete mít zatepleno, aniž byste museli složitě vyklízet prostory? - ANO / NE

 

Chcete mít zatepleno do 6 hodin? - ANO / NE

 

Odpověděli jste 3x ANO, tak už zbývá jediné:

 

 

 

Výhody foukané izolace:

  • Dům standardní velikosti zateplíme do 6 hodin
  • Izolujeme i těžce přístupná místa
  • Aplikace izolace je možná i bez vyklízení půdy
  • Váš dům kompletně zaizolujeme bez tepelných mostů
  • Během izolování nevzniká žádný odpad
  • Izolace za příznivou cenu

 

 

Nabízíme dva způsoby zateplení:

Foukáním do dutin zateplíme duté podlahy, trámové stropyšikminy a další duté konstrukce. Jedná se o nejčastější způsob použití foukané izolace. Jelikož vždy dodržujeme pokyny výrobce ohledně objemové hmotnosti, tak nám při aplikaci touto metodou nikdy materiál nesesedne, a to ani po mnoha letech. 

Volné foukání je naopak možné zateplit dvouplášťové střechy, neprůchozí půdy, zavěšené sádrokartonové stropy, těžko přístupné nízké pultové střechy a další. Tímto způsobem se izoluje na nízkou objemovou hmotnost. Obvykle okolo 28 až 40 kg na metr krychlový. Při volném foukání je potřeba počítat se sedavostí materiálu zhruba okolo 10 %, proto je foukáno o toto množství více. 

 

 

 

Jaké materiály používáme:

Vybírat můžete z granulátu skelné vaty, granulátu čedičové vaty, celulózového vlákna a polystyrenu. Všechny materiály jsou nehořlavé, nenasáknou vodu, odpuzují hlodavce a jsou odolné vůči plísním a hnilobám.

Granulát skelné vaty je vhodný pro novostavby, jelikož je lehký a nehořlavý výborně se hodí na sádrokartónové podhledy. Zde se aplikuje granulát volným foukáním. Navíc tento materiál nabízí vysokou prodyšnost a netečnost k vlhkosti, což umožní vodním parám prostoupit celou konstrukcí. 

Granulát čedičové vaty je idelání pod pultové střechy s plechovou střešní krytinou. Hlavním důvodem je hutnost tohoto materiálu, který tlumí zvuk. Další možné využití je při izolaci stropů.

Celulózové vlákno se výborně hodí do dřevostaveb, protože má vynikající schopnost příjmat a odevzdávat vlhkost. Díky tomu vyrovnává vlhkostní křivku jak v konstrukci, tak v interiéru. Použití tohoto materiálu se nehodí do prostor, kde je vysoká vlhkost.

Polystyren se dobře hodí do dutých příček, kde se izoluje mezera mezi obvodovým zdivem a sádrokartonovou vestavbou. Vhodný je také při izolování dvouplášťových střech u panelových domů. 

 

Více o vlastnostech a výrobě materiálů se dozvíte zde:

­

15 let zkušeností

­

Certifikace ISO

­

Příznivá cena

Nezávazná poptávka

Máte zájem o izolaci Vaší nemovitosti nebo se chcete jen na něco zeptat? Napište nám.
* Povinné údaje

­

15 let zkušeností

­

Příznivá cena

IZOTRADE s. r. o. , Křenova 438/7, 162 00 Praha 6 - Veleslavín

Navštivte také naše další webové stránky

www.stavby-izotrade.cz